Co zrobić gdy silnik spala olej? Jak zmniejszyć spalanie oleju silnikowego ?

Wielu z kierowców boryka się zapewne z problemem spalania oleju w swoim samochodzie. Niestety ten częsty problem nie wróży nic dobrego, ponieważ oznacza zbyt duży luz między cylinder a tłokiem co może spowodować drogą i kosztowną naprawę w przyszłości. Jak więc tymczasowo zmniejszyć ubytki oleju w silniku?

Sposoby na zmniejszenia spalania oleju silnikowego

Jak zmniejszyć spalanie oleju silnikowego ? Istnieją podane poniżej sposoby :

  1. Zastosowanie specjalnych dodatków do oleju typu Ceramizer. Jest to na pewno najtańszy sposób, którego koszt wynosi około kilkadziesiąt złotych. Nie zawsze jest skuteczny, ale przy małych wyciekach potrafi on skutecznie uszczelnić silnik. Jeżeli dodamy go do komory naszego silnika, tam gdzie znajduje się olej, to ceramizer wejdzie z nim w reakcję. Dzięki temu wytworzy się specjalna warstwa cermaiczno – metalowa, która ma za zadanie uzupełnienie ubytków między tłokiem a cylinderem. Dzięki temu olej nie będzie miał drogi, przez którą będzie mogł dostać się do komory spalania. Taki produkt istnieje na rynku od ponad 15 lat i jest w pełni bezpieczny dla naszego silnika. Możemy odnaleźć w internecie wiele opracowań i analiz potwierdzających tą tezę. Trwałość takiej warstwy ocenia się na około 70 tysięcy kilometrów. Warto wiedzieć, że ceramizer to produkt który przewidziany jest dla małych wycieków. Zaleca się go więc do silników , które spalają mniej niż 1 l oleju na 100 kilometrów. Należy też pamiętać, że ceramizer nie działa od samego początku jego stosowania, tworzy on warstwę zabezpieczającą przed wyciekami po przejechaniu około 1500 kilometrów.
  2. Remont silnika. Jest to najskuteczniejsza metoda na zmniejszenie spalania oleju, lecz niestety też najdroższa. Polega ona na wymiana pierścieni tłokowych na nowe, które za zadanie mają uszczelnić miejsce miedzy tłokiem a cylindrem, tak aby olej nie mógł się przez nie przedostać do komory spalania. W niektórych przypadkach należy niestety wymienić cylindry i tłoki co jest najdroższym wyjściem.

Możesz również polubić…