Czy magnetyzer naprawdę działa? Urządzenie do oszczędzania paliwa

Każdy z nasz chciałby, aby nasze auto spalało jak najmniej paliwa, dzięki czemu moglibyśmy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jednym ze skutecznych sposobów jest na pewno eko-driving. Jeżeli będziemy stosować się do jego zasad, to oszczędność paliwa może sięgać nawet kilkudziesięciu procent. W dużym skrócie jazdę w stylu eko-driving polega na wykorzystywaniu terenu do rozpędzenia auta. Należy bowiem przed wzniesieniem rozpędzić się i podczas jego pokonywania starać się utrzymać stałą prędkość. Przy zjeździe ze wzniesienia, można przełączyć skrzynię biegów na luz. W ten sposób, nasz silnik będzie utrzymywał niskie obroty, które potrzebują mniej paliwa. Jazda w stylu eko-driving jest skuteczna, ale niestety nie pozwoli nam na szybkie pokonywanie tras. Coraz większą popularnością cieszą się więc specjalne urządzenia, które pozwalają na oszczędzanie paliwa, nie zmuszając do odpuszczania pedału gazu.

Urządzenie do oszczędzania paliwa  czyli co to jest i jak działa magnetyzer ?

Urządzenie do oszczędzania paliwa to marzenie wielu kierowców. Jednym z takich urządzeń może być magnetyzer. Jak oferują jego producenci, magnetyzer pozwala na ograniczenie spalania paliwa nawet aż o 20 procent. Koszt takiego urządzenia nie jest duży i przeważnie waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Najczęściej możemy zakupić magnetyzer w zestawie do podłączenia go w przewodach paliwowych. Magnesy stosowane do produkcji magnetyzerów to odmiana neodymowa. Instalowane są one w przewodach paliwowych i ich celem jest oddziaływanie na paliwo powodując zmniejszenie jego dopływu do komory spalania.

Zasada działania magnetyzera nie jest jednak do końca znana i jasna. Wiele osób twierdzi, że jego działanie jest znikome i kłóci się z ogólnie przyjętymi zasadami fizyki. Jak wiadomo bowiem ciecze w tym paliwo są bipolarne. Oznacza to, że wszelkie oddziaływanie magnetyczne nie wpływa na ciecz w ogóle lub w bardzo małym stopniu. Dzisiaj też, silniki samochodów spalinowych są tak zbudowane, że wtryskiwacze w dokładny i wymierzony sposób podaję paliwo do komory spalania.

 

Może Ci się również spodoba