Instrukcja pompowania paliwa. Jak wypompować paliwo z baku w skuteczny sposób?

Czasami zdarzy nam się zalać złe paliwo do baku w naszym samochodzie. W takim przypadku należy wypompować zły płyn zanim uszkodzi on nasz silnik. Poniżej, krótki poradnik jak sprawnie to wykonać.

Wypompowanie paliwa z baku samochodu

Jak wypompować paliwo z baku w skuteczny sposób? Poniżej instrukcja:

  1. Przede wszystkim musimy zachować względy bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że paliwo jest łatwo palne i powinniśmy wszystkie czynności wykonywać daleko od wszelkich źródeł ognia. Ważne też, jest, aby proces wypompowania przebiegał na świeżym powietrzu ponieważ możemy zatruć się oparami paliwa.
  2. Samochód powinien mieć wyłączony silnik, a kluczyki muszą znajdować się poza stacyjką. Najlepiej jest też zaciągnąć hamulec ręczny i zostawić auto na biegu, aby nie zjechało nam z górki podczas pracy.
  3. Na początku musimy wypiąć przewód wylotowy paliwa z baku. W każdym aucie znajduje się on w innym miejscu, tak więc przed przystąpieniem do pracy warto sprawdzić to w książce serwisowej lub w internecie.
  4. Weźmy do ręki wężyki które z drugiej strony będą połączone z pompką. Ważne jest aby zachować szczelność między wężykami a pompką. W tym celu warto jest zamontować opaski zaciskowe na czas operacji pompowania. Do mechanizmu pompującego podłączamy wiertarkę.
  5. Wąż zasysający powinien być teraz połączony z przewodem wylotowym ze zbiornika paliwa. Tutaj też należy zachować bez względną szczelność, która otrzymamy montując opaskę zaciskową. Drugą końcówkę węża prowadzimy do zbiornika w którym będziemy zlewać paliwo na przykład do karnistra.
  6. Teraz czas na najważniejszy moment czyli pompowanie. Uruchamiamy więc wiertarkę i mocno trzymamy element pompujący, aby nie wyrwał on nam podłączonych wcześniej wężyków. Warto uważać na karnister, który powinien stać w bezpiecznym miejscu. Na początku zlewania paliwa warto go też przytrzymać lub unieruchomić, aby nie rozlać paliwa.

Jeżeli nie czujemy się na siłach należy pompowanie paliwa przeprowadzić w specjalistycznym warsztacie samochodowym.

 

Możesz również polubić…